کاربر گرامی، شما با VPN وارد سایت بیداول شدید، لطفاً برای سرعت بهتر در ارسال پیشنهادها VPN خود را خاموش کنید.
0
سؤالات متداول

بید اول یک سامانه خرید و فروش کالاست و شما با استفاده از امکانات این سامانه می توانید کالاها و خدمات خود را با  قیمت بسیار مناسب خریداری نمائید.همچنین در صورتی که تولید کننده کالا و یا عرضه کننده خدمات هستید آن را از طریق سامانه بید اول بفروش برسانید.

تمامی کاربران برای ثبت نام در سایت بید اول نیاز هست تا اطلاعات نام و نام خانوادگی،شماره موبایل،کدملی و اطلاعات نشانی خود را در سایت وارد نمایند.همچنین برای برداشت وجه از سایت بید اول،نیاز به اطلاعات حساب بانکی و شماره شبا شما می باشد ولی اجباری نیست ولی به محض اینکه کیف پولتان شارژ شد و درخواست برداشت وجه صادر نمودید باید اطلاعات بانکی خود را  نیز وارد نمائید.

فروشگاه حراجی آنلاین بید اول، دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین نماد ساماندهی پایگاههای اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد.

بله - سایت بید اول از پروتکل  SSL استفاده نموده و تمامی پرداختی های کاربران بصورت امن انجام می گردد.کاربران به هنگام پرداختی ها خود به عبارت https که نمایانگر وجود این پروتکل هست توجه نموده و دقت نمایند در تمامی لینک های مربوطه باید عبارت HTTPS وجود داشته باشد.

ضریب هر حراجی با علامت "X" در هر حراج نمایش داده می شود و بیانگر ضریب افزایش قیمت در حراجی و یا کاهش تعداد پیشنهادهای شرکت کنندگان است. به عنوان مثال اگر ضریب یک حراج 1 باشد، با ثبت هر پیشنهاد جدید مبلغ 1000 تومان به قیمت حراجی اضافه می شود و 1 پیشنهاد از تعداد پیشنهادهای باقی مانده شرکت کننده کسر می گردد. 

بله-شما می توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه و با استفاده از جستجوهای پیشرفته ای که در صفحه فروشگاه وجود دارد کالای مورد نظر خود را  یافته و آن را به سبد خرید خود اضافه نموده و خرید نمائید.

خیر-مبالغ پرداختی کاربران بابت شرکت در حراجی ها به هیچ عنوان مسترد نمی گردد و کاربران فقط می توانند 150درصد مبلغ پرداختی خود را بصورت تخفیفی ،برای خرید آن کالا مورد استفاده قرار دهند.در این صورت شما هم برنده بوده و می توانید کالای مورد نیاز خود را با استفاده از تخفیف 150درصدی خریداری نمائید.

تمامی کاربران شرکت کننده در حراجی،بلافاصله بعد از اتمام حراجی،می توانند به آن حراجی امتیاز دهند.شرط امتیاز دادن به حراجی،شرکت در حراحی می باشد.یعنی کاربرانی می توانند به حراجی امتیاز دهند که در آن حراجی شرکت کرده باشند.همچنین کاربران می توانند نقطه نظرات خود را  نیز راجع به آن حراجی در کادر پائین امتیاز دهی اعلام فرمایند.به تصویر زیر دقت فرمائید:

تمامی کاربران می توانند نظر خود را وارد نموده و در نهایت بر روی دکمه ثبت امتیاز کلیک نمایند.

حراجی هایی که که "شرط برگزاری" آنها خالی باشد در صورتی که 1 کاربر هم در آن ثبت نام کرده باشد در ساعت و تاریخ تعیین شده برگزار می گردد و حراجی هایی که شرط برگزاری آنها درصد خاصی ذکر شده باشد،فقط در صورت رسیدن به حدنصاب تعیین شده برگزار می گردد.مثلا اگر شرط برگزاری حراجی،تکمیل 70درصد ظرفیت  تعیین شده باشد درصورتی آن حراجی برگزار می گردد که 70درصد ظرفیت حراجی تکمیل شده باشد.

در پنل کاربری یک امکانی قرار داده شده بنام "گزارش حسابداری" که با استفاده از این گزارش شما می توانید تمامی دریافتی ها و پرداختی ها خود را مشاهده نمائید.

در تصویر بالا،یک نمونه گزارش حسابداری که نمایانگر دریافتی ها و پرداختی ها و مانده حساب کاربر نمونه می باشد را مشاهده می نمائید

هدف  بید اول فروش کالاهای مورد نیاز کاربران با تخفیف و پائین تر از بازار می باشد.در ابتدا کاربران می توانند شانس خود را برای برنده شدن کالای مورد نظر با تخفیف استثنایی امتحان کنند و در صورت برنده نشدن،با 150درصد از مبلغ ورودی خود می توانند کالای مورد نیاز خود را از فروشگاه بید اول خریداری نمایند.پس بید اول  برای کاربرانی مناسب است که به کالاهای موجود در حراجی ها و فروشگاه نیاز دارند.

هر کاربری در بید اول  به محض ثبت نام یک شارژ 10هزارتومانی دریافت می کند که از آن می تواند فقط برای شرکت در حراجی ها استفاده نماید.از شارژ هدیه نمی توان برای خرید کالاهای برنده شده یا کالاهای موجود در فروشگاه استفاده کرد.همچنین امکان برداشت شارژ هدیه وجود ندارد.

تمامی کاربران در پنل کاربری خود یک گزینه دارند بنام "معرفی به دوستان" که با استفاده از این امکان شما می توانید دوستان خود را به سایت معرفی و در صورت شرکت آن افراد در اولین حراجی،مبلغ 5هزارتومان به کیف پول شما اضافه می گردد که قابل استفاده در حراجی ها،قابل خرید کالا در فروشگاه سایت و یا اینکه قابل برداشت می باشد.

 

تمامی کاربران بعد از ثبت نام در حراجی،در تاریخ وساعت از پیش تعیین شده باید وارد صفحه حراجی شده و منتظر شروع حراجی شوند. 1 دقیقه مانده به شروع حراجی دکمه ثبت پیشنهاد فعال شده و شما می توانید پیشنهاد خود را  ثبت نمائید.لازم به ذکر است تا 1 دقیقه مانده به شروع حراجی ،دکمه ثبت پیشنهاد غیرفعال می باشد و امکان ثبت پیشنهاد برای کاربران وجود ندارد.

بله-امکان مشارکت گروهی در حراجی های بید اول وجود دارد و هر کاربر می تواند با چند اکانت واقعی در حراجی ها مشارکت نماید.

البته به جهت افزایش شانس کاربرانی که بصورت انفرادی در حراجی ها شرکت می کنند،امکان مشارکت غیرمنطقی کاربران در حراجی ها وجود ندارد و سیستم بید اول بر اساس الگوریتمی های کمی که دارد مشارکت های غیرمنطقی در حراجی ها را شناسایی و قبل از شروع حراجی ،نسبت به جلوگیری از حضور آنها اقدام می نماید.

لازم به ذکر است کاربرانی که با تعداد مشارکت غیرمنطقی در حراجی ها شرکت می کنند در هنگام ثبت نام با پیغام "شما مجاز به شرکت در این حراجی نمی باشید" مواجه خواهند شد.کاربران عزیز توجه داشته باشند که اکانت آنها مسدود نشده و فقط در آن حراجی نمی توانند از آن حساب کاربری استفاده نمایند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیداول است