کاربر گرامی، شما با VPN وارد سایت بیداول شدید، لطفاً برای سرعت بهتر در ارسال پیشنهادها VPN خود را خاموش کنید.
0
قوانین و مقررات
1) مقدمه

کاربر گرامی استفاده از امکانات سایت حراجی آنلاین بید اول و قابلیت های آن منوط به مطالعه و تائید قوانین و مقررات می باشد.لذا خواهشمندیم موارد زیر را با دقت مطالعه فرمائید:

ورود کاربران به وب‏‌سایت حراجی آنلاین بید اول هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خرید از فروشگاه، استفاده از کوپن های تخفیف، شرکت در حراج ها و سایر خدمات ارائه شده توسط بید اول به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین ذیل و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات بید اول است. توجه داشته باشید که شرکت در حراجی و یا خرید کالا  در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بید اول از سوی کاربر می باشد.

 

2) قوانین عمومی

لطفا توجه فرمایید که تمامی اصول و رویه‏‌های جاری در سایت و اپلیکیشن های بید اول منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر قوانین مربوطه می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

 

3) تعریف واژگان
 • مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده، به شرکت در حراجی، خرید از محصولات فروشگاه یا هرگونه استفاده از خدمات بید اول اقدام کند.

 • حراجی

تمامی کاربرانی که به کالاهای موجود در فروشگاه بید اول نیاز دارند می توانند با شرکت در حراجی کالای مورد نظر،شانس خود را برای خرید آن کالا با تخفیف رویایی امتحان نمایند.درصورت عدم برنده شدن در حراجی مورد نظر می توانید مبلغ پرداختی خود را دریافت نموده و کالای مورد نیاز خود را از فروشگاه سایت خریداری نمائید.

 • کوپن تخفیف

کوپن تخفیف به معنای اعتباری است که کاربر پس از اتمام حراجی از بید اول دریافت می کند. این اعتبار از 100% تا 150% مبلغ پرداخت شده در حراجی توسط کاربر می باشد که در زمان ثبت نام درحراجی مبلغ دقیق آن نمایش داده می شود.اعتبار کوپن تخفیف پس از اتمام حراجی به کاربران نمایش داده می شود و کاربران می توانند در صورت عدم برنده شدن در حراجی، کالای مورد نیاز خود را در مدت تعیین شده خریداری نمایند در غیر این صورت مسئولیتی به عهده سایت نمی باشد.

 • خرید با تخفیف

خرید با تخفیف در بید اول به معنای روندی است که در آن یک کالا با یک قیمت پایه (قیمت شروع) که درصدی از قیمت کالا در بازار است از طریق وب سایت و اپلیکیشن های بید اول عرضه می گردد و در نهایت به بالاترین قیمتی که توسط شرکت کنندگان در این روند ثبت می شود و حداکثر به میزان سقف قیمت تعیین شده با شرایط تعیین شده در سایر بندهای قوانین، به فروش می رسد.

 • قیمت کالا

قیمت کالا در سایت بید اول به معنای حدود قیمت خرده فروشی کالا در بازار است که توسط بید اول به ازای هر کالا در هر روز تعیین می شود.این قیمت تا نیم ساعت مانده به شروع حراجی قابل تغییر می باشد.

 • پیشنهاد

پیشنهاد در بید اول در زمان حراجی کاربرد دارد و هر پیشنهاد به معنای اضافه شدن یک مبلغ مشخص به قیمت قبلی (پایه) کالا در حراجی است. کاربر با هر بار کلیک کردن بر روی دکمه پیشنهاد (در حین زمان برگزاری حراج) مبلغ مشخصی - که در هر نوع حراج متفاوت است - به قیمت کالا در حراجی اضافه می کند و به تعداد مشخصی (معادل ضریب حراجی) از تعداد پیشنهادهای باقی مانده کسر می گردد.

 • ثبت پیشنهاد

ثبت پیشنهاد به معنای کلیک کردن بر روی دکمه "پیشنهاد" و ارائه یک قیمت جدید در حراجی است. بدیهی است این امکان در حین زمان حراج و تنها برای کاربران شرکت کننده می باشد. لازم به ذکر است با هر کلیک، متناسب با ضریب حراجی از تعداد پیشنهادی های قابل ارائه کاربر (که در زیر دکمه پیشنهاد درج شده است) کسر می شود و به مبلغ پیشنهادی افزوده می شود. 

 • ضریب پیشنهاد (افزایش قیمت)

این اعداد میزان اضافه شدن به قیمت پایه حراجی را با هر پیشنهاد جدید نشان می دهد به عنوان مثال x1 نشان دهنده این است که با هر بار پیشنهاد دادن ۱۰۰۰ تومان به قیمت قبلی کالا در حراج اضافه می گردد و x2 با هر بار پیشنهاد دادن ۲۰۰۰ تومان به قیمت کالا اضافه خواهد کرد و این روند برای ضرایب بزرگتر به همین نسبت می باشد.

ضریب حراجی قابل تغییر تا نیم ساعت مانده به شروع حراجی می باشد.

 • ظرفیت حراجی

به حداکثر تعداد افرادی که می توانند در هر حراجی شرکت کنند گفته می شود. این عدد برای کالاها و حراج های مختلف متفاوت است و برای هر کالا و حراج مشخص شده و نمایش داده می شود. 

 • شروع حراجی

به معنای پایه قیمت کالای به حراج گذاشته شده می باشد که معمولا بین  0%  تا 30% قیمت آن کالا - وابسته به نواع کالا است. حراج هر کالا با این قیمت آغاز می گردد.

 • کیف پول 

کیف پول در بید اول به معنای اعتباری است که قبلا توسط کاربر به صورت واقعی (پرداخت از حساب بانکی) شارژ شده است و کاربر می تواند از آن برای پرداخت هزینه بسته ها (جهت شرکت در حراجی) یا خرید کالا از فروشگاه استفاده کند. اعتبار موجود در کیف پول کاربران به صورت دائمی است و هیچگاه منقضی نمی گردد. 

 • اعتبار هدیه 

شارژ هدیه به میزان اعتباری گفته میشود که توسط کاربران تنها برای شرکت در حراجی ها (خرید بسته های پیشنهادی) قابل استفاده می باشد. شارژ هدیه همانطوری که از عنوانش مشخص است توسط بید اول  و به صورت هدیه افزایش می یابد. کاربران می توانند از شارژ هدیه،در زمان پرداخت هزینه بسته های پیشنهادی حراجی استفاده کنند.  

قابل ذکر اینکه از اعتبار هدیه نمی توان جهت خرید کالاهای فروشگاه (کالای برنده شده و یا استفاده از کوپن تخفیف) استفاده کرد و به هیچ عنوان قابل درخواست برداشت نمی باشد.

 • برنده حراجی

به کاربری که آخرین پیشنهاد (بالاترین قیمت) را قبل از اتمام زمان حراجی ثبت کرده، برنده حراجی گفته می شود. در هر حراجی تنها یک برنده وجود دارد که نام کاربری آن بلافاصله بعد از اتمام حراج (به صورت اولیه) مشخص شده و بعد از اتمام زمان حراج و پس از بررسی صحت و سلامت حراجی توسط بید اول، به صورت قطعی تعیین می گردد. 

در صورتی که برنده حراجی ظرف مدت تعیین شده پس از برگزاری حراجی، نسبت به تعیین تکلیف کالا برنده شده (خرید کالا(مبلغ برنده شده+هزینه ارسال)و تبدیل به کیف پول) اقدام نکند، به این معناست که او از دریافت کالا انصراف داده و بدان معنی است که آن حراج برنده ای ندارد و بید اول هیچ گونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت.

 • شرایط شرکت در حراج

آن دسته از کاربرانی که مدل " خرید هیجان انگیز" را برای خرید خود انتخاب کرده و کارمزد خدمات آن حراجی را پرداخت کرده اند، می توانند در حراجی همان کالا و در زمان مشخص شده در سایت شرکت نمایند.

 • شرط برگزاری حراجی

برخی از حراجی ها در شرایطی برگزار می گردند که به حدنصاب تعیین شده ظرفیت برای آن حراجی رسیده باشند.در غیر این صورت آن حراجی 48 ساعت تمدید می گردد.

 • ورودی رایگان

تمامی حراجی ها در سایت بصورت رایگان بوده و فقط کارمزد خدمات برگزاری حراجی دریافت می گردد که مبلغ کارمزد با توجه به هر حراجی و قیمت کالا متفاوت می باشد.کارمزد خدمات برگزاری حراجی مسترد نمی گردد.

4) روش خرید

هر کاربر می تواند به منظور خرید کالای مورد نظر با ثبت نام در خرید خرید با تخفیف، ابتدا شانس خود را برای برنده شدن در حراجی امتحان کند. در صورت برنده شدن در زمان حراج، مبلغ تعیین شده در حراج را می پردازد و کالای خود را دریافت می کند.

 

5) سیاست های قیمت گذاری

شروع قیمت در تمامی کالاهای به حراج گذاشته شده در بید اول بین 0 تا 40 درصد قیمت (بازار) آن کالا می باشد. همچینن به منظور حفظ جذابیت در حراجی ها برای هر حراج یک سقف قیمت در نظر گرفته می شود که حداکثر مبلغی را که ممکن است برنده حراج برای خرید آن کالا پرداخت نماید مشخص می کند. قیمت شروع حراجی، قیمت بازار و سقف قیمت به ازای هر کالا از ابتدا مشخص شده و به کاربران نمایش داده می شود. توجه شود که قیمت بازار هر کالا متناسب با قیمت روز کالا ممکن است تغییر کند و بید اول تعهدی در خصوص ثبات قیمت کالا در تمام طول مدتی که قابل خرید توسط کاربر است ندارد. 

در صورتی که قیمت کالای حراجی به سقف تعیین شده در حراج (که در هر حراجی تعیین می گردد) برسد، از این پس با ارسال پیشنهاد جدید از سوی شرکت کنندگان در حراجی، قیمت کالا افزایش پیدا نمی کند و شرکت کنندگان تا اتمام ظرفیت بسته پیشنهاد خود می توانند به ثبت پیشنهاد جدید و رقابت با یکدیگر ادامه دهند و آخرین پیشنهاد ثبت شده در سایت به عنوان برنده حراجی اعلام می شود.

 

6) راههای ارتباطی بید اول و کاربران

ارتباط شما و کارشناسان بید اول تنها از طریق روش های ذکر شده در بخش تماس با ما امکان پذیر است و بید اول هیچ گونه مسئولیتی در قبال تماس های صورت گرفته به غیر از راه های ارتباطی مذکور بر عهده نمی گیرد .

 

7) سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

بید اول به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت و اپلیکیشن های بید اول استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند . همچنین متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت بید اول، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید .

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات بید اول، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط بید اول جزئی از اموال بید اول محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود در انحصار بید اول است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای بید اول محفوظ می‏‌دارد.

 

8) محتوا

بید اول نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی خدمات و اطلاعت خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است بید اول تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط بید اول دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است .

کلیه محتویات سایت بید اول شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت بید اول تعلق دارد و بید اول حق دارد در موراد مقتضی نسبت به حذف صفحات و لینک های قبلی و یا و ایجاد صفحات و لینک های جدید اقدام نماید.

 

9) مشکلات فنی سمت کاربر

با توجه به محدودیت زمان هر حراج و افزایش حساسیت آن در لحظات پایانی، به کاربران اکیدا توصیه می شود قبل از شروع حراج، از کیفیت سرعت اینترنت و ابزارهای مورد استفاده برای شرکت در حراجی اطمینان کافی و لازم بدست آورند. بدیهی است بید اول هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مشکلات مذکور، قطعی و یا کندی شبکه اینترنت بر عهده نمی گیرد و تمام موارد مربوطه بر عهده کاربر می باشد.

همچنین به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ممکن است فاصله بین پیشنهادات بیشتر از ۱۰ ثانیه باشد( پس از صفر شدن تایمر ، به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ، سرور منتظر دریافت پیشنهادات با تاخیر کاربران می ماند و در صورت دریافت، حراجی مجددا ادامه پیدا خواهد کرد)

 

10) ارسال و تحویل کالا

پس از نهایی شدن عملیات خرید و ثبت سفارش (خرید های عادی یا تخفیف دار) مراحل ارسال کالا در بید اول آغاز شده و از طریق ارسال پیام کوتاه به کاربران اطلاع رسانی می گردد. ارسال کالا 1 روز تا  یک هفته کاری بعد از خرید و پرداخت وجه انجام خواهد شد. 

بارگذاری کارت ملی یا گذرنامه کاربر در هنگام خرید، حسب دستور مقامات قانونی و نظارتی، الزامی است. همچنین کاربر لازم هست با ورود به پنل کاربری و بخش تنظمیات اطلاعات استان،شهر،آدرس،شماره ملی و سایر اطلاعات خواسته شده را وارد نماید.

 

11) انصراف برنده حراجی از پرداخت مبلغ و تحویل کالا

در صورتی که برنده حراج، ظرف مدت 24 ساعت از زمان برنده شدن، اقدام به تعیین تکلیف کالای برنده شده (تبدیل به کیف پول/خرید کالا) ننماید، بیانگر عدم تمایل وی از دریافت محصول و انصراف قطعی او از تحویل کالا می باشد و بعد از سپری شدن مدت تعیین شده بید اول هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

لازم به یادآوری است در صورتی که کاربری در حراجی ها شرکت نموده و برنده گردد و دائما از خرید کالاهای برنده شده انصراف دهد،به منزله ایجاد اخلال در اهداف تجاری سایت بوده و مدیریت سایت این حق را به خود خواهد داد تا از ادامه فعالیت کاربر یا کاربران مشارکت کننده جلوگیری نماید.

 

12) خسارت در هنگام حمل و نقل

بید اول همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات و ارسال از طریق شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل بر عهده شرکت حمل و نقل است. آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید حداکثر ظرف ۲۴ ساعت پس از تحویل سفارش و قبل از اینکه بسته بندی کالا باز شود، از طرف دریافت کننده مرسوله به واحد پشتیبانی بید اول(به نشانی مندرج در صفحه تماس با ما) اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش بید اول ارسال شود.

 

13) لغو حراجی

بید اول همواره سعی در برگزاری تمام حراجی ها در زمان مقرر و تعیین شده دارد. اما در موارد خاص که به هر دلیلی امکان برگزاری حراج وجود نداشته باشد، قبل از موعد مقرر برای برگزاری حراجی، آن حراج لغو و مبلغ پرداخت شده توسط شرکت کنندگان در حراج به کیف پول آنها بازگشت داده خواهد شد. 

 

14) نمایندگی

بید اول در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا ارائه خدمات ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به بید اول اطلاع دهید .

 

15) قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین پیش گفته، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه حادثه و مصادیقی از موارد قوه قهریه، بلایای طبیعی و همچنین مشکلات فنی که از عهده بید اول خارج است، این سایت هیچ گونه مسئولیتی ندارد .

در صورت بروز هر گونه قطعی و خارج از دسترس شدن خدمات وب سایت و یا اپلیکیشن های بید اول در اثر مشکلات فنی و خارج از کنترل، کارشناسان بید اول تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل و به حالت عادی بازگرداندن ارائه خدمات به عمل می آورند و در صورت لزوم و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان حراج، تصمیماتی مبنی بر ابطال حراج و برگذاری مجدد آن اتخاذ خواهد شد و مراتب به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

16) شرکت با هویت جعلی در حراجی

هر فردی با یک هویت مشخص فقط می تواند یک حساب کاربری در بید اول داشته باشد. بنابراین شرکت در حراجی با نام و نام خانوادگی و هویت جعلی ممنوع می باشد و درصورت اثبات جعلی بودن ، اکانت متخلف مسدود و درصورت برنده شدن متخلف در حراجی ،حراج مذکور باطل می گردد.

همچنین تمامی درخواست وجه های ارسال شده توسط کاربران به نام و نام خانوادگی درج شده در پنل کاربری واریز خواهد شد و هیچ گونه واریزی به حساب بانکی دیگری انجام نمی پذیرد.

 

17) نحوه مشارکت گروهی افراد

مشارکت گروهی افراد در حراجی صرفا بر اساس حد نصاب های تعیین شده زیر مجاز بوده و هرگونه شرکت در حراجی ها به غیر از شرایط زیر ممنوع می باشد:

 • در حراجی های با ظرفیت 20 نفر مشارکت گروهی آزاد حداکثر با 4 کاربر و اعلام در سایت
 • در حراجی های با ظرفیت 30 نفر مشارکت گروهی آزاد حداکثر با 5 کاربر و اعلام در سایت
 • در حراجی های با ظرفیت بیشتر از 30 نفر مشارکت گروهی آزاد حداکثر با 6 کاربر و اعلام در سایت

در صورتی که بعد از برگزاری حراجی مشخص گردد کاربر یا کاربرانی با تعداد بیشتر از حد نصاب های تعیین شده فوق در حراجی ها شرکت نموده اند،آن حراجی ابطال و مبلغ پرداختی کاربران به کیف پول آنها برگشت داده خواهد شد و اکانت کاربران متخلف بصورت دائم مسدود خواهد شد.این مسدودسازی مشمول کلیه کاربران آن گروه می باشد ولو اینکه در آن حراجی شرکت نکرده باشند.

همچنین خسارات وارده به سایت از کاربران متخلف کارشناسی شده و اخذ می گردد.

 

18) اختلافات مالی کاربر با سایت و بالعکس

در صورتی که کاربری به دلیل مشکلات فنی یا دلایلی که برای مدیریت سایت ناشناخته باشد،مبلغ کامل یا بخشی از ورودیه حراجی یا کالا را پرداخت ننماید و آن کاربر از مشکل فنی ایجاد شده سوء استفاده نموده و در حراجی شرکت نماید و یا کالا را خریداری و دریافت نماید موظف به استرداد کل مبلغ آن حراجی یا حراجی های شرکت نموده می باشد در غیر این صورت اکانت کاربر متخلف مسدود شده و موجودی کیف پول / اعتبار هدیه آن کاربر به نفع سایت ضبط شده و اگر مبلغ موجود در کیف پول جوابگوی خسارت وارد شده نباشد از طریق مراجع قضائی اقدام خواهد شد.

سایت موظف خواهد بود جزئیات مربوط به اختلافات مالی ایجاد شده را به کاربر اعلام نموده و کاربر نیز پس از بررسی نسبت به واریز مبلغ اقدام نماید.

19)رعایت ادب واحترام متقابل درنظر،تیکت وتماس تلفنی

سایت بیداول معتقد به اخلاق مداری و رعایت احترام مضاعف به مشتریان خود می باشد . کارمندان سایت بید اول موظف به رعایت ادب و احترام ، در برخورد با مشتریان هستند ، در صورتی که کوتاهی و یا برخورد نادرستی از سوی کارمندان بیداول صورت گیرد ، از مشتریان تقاضا داریم با اعلام این دست از موارد، مدیریت تیم  بیداول را در رعایت حقوق مصرف کننده و مشتریان و اخلاق مداری یاری رسانند . همچنین تمامی مشتریان موظف به رعایت ادب و احترام حتی در زمانی که به هر دلیلی حراجی دارای مشکل و اختلال است می باشند .

کاربران باید در نوشتن نظرات، تیکت های پشتیبانی و در تماس تلفنی در سایه احترام متقابل عمل کنند و تحت هیچ شرایطی خارج از احترام و ادب رفتار نکنند .  مدیریت تیم بید اول معتقد به احترام متقابل مابین کاربران (مشتریان) و کارمندان بید اول می باشد و در صورتی که هر گونه بی احترامی از سمت کارمندان بید اول صورت گیرد،نسبت به تنبیه کارمند خاطی اقدام و در صورتی که مشتری نسبت به هر یک از ارکان سایت بید اول فحاشی،توهین،افترا و .... نماید،نسبت به مسدود سازی حساب کاربر خاطی اقدام و در صورت حاد بودن مساله از طریق مراجع قضائی پیگیری می نماید.

لازم به ذکر است که مسدود سازی حساب کاربران بصورت موقت 3 ماهه بوده و اگر باز هم کاربر به رفتار و گفتار خود ادامه دهد،نسبت به مسدود سازی دائمی حساب کاربری فرد خاطی اقدام می نماید.در صورت مسدود شدن حساب کاربری موجودی کیف پول به کاربر مسترد شده و امکان عودت موجودی اعتبار هدیه به هیچ عنوان وجود ندارد.

اشتراک در خبرنامه
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیداول است